Wspólna podróż autobusem

Korzystanie z komunikacji miejskiej często implikuje uczestnictwo w wielu społecznych sytuacjach, które wiele mogą powiedzieć na temat tworzenia się wzorów ludzkich zachowań. Przejazd autobusem okazać się może poważnym doświadczeniem z zakresu socjologii, które może mieć miejsce tylko w sytuacji stłoczenia ludzi sobie obcych w jednym miejscu.

Okazuje się bowiem, że momenty stresu, zagrożenia czy niepokoju sprawiają, że nieznane sobie osoby zaczynają tworzyć grupy mające naturalną tendencję do trzymania się razem i przeciwdziałania wspólnym kłopotom. Wielki korek na drodze przeradza się w problem zbiorowy i wywołuje podobne reakcje. Wtedy razem może ponarzekać, pożartować czy pocieszać się nawzajem co skutkuje wyraźnym obniżeniem napięcia wśród ludzi. Także w przypadku konieczności grupowej pomocy, ludzie okazują się bardzo wyrozumiali oraz uczynni, dla współpasażerów. Chętnie udzielają informacji grupowo opracowując najlepszy plan działania.

W przypadku dłuższych podróży warto też nie odwracać się od możliwości rozmowy ze współpasażerami. Odmienne od naszych zapatrywania mogą dać do myślenia i skutecznie poszerzyć horyzonty.

http://katalizatory-zachodniopomorskie.com.pl/szczecin.html Przegląd rejestracyjny stacjakontroli-wola.pl Warszawa Wola